Close

Často kladené dotazy

Vážení rodiče, často se nás ptáte na řadu zásadních otázek. Zde je souhrn, snad Vám pomůžeme při rozhodování .


1. Od kolika do kolika let jsou naše tábory? 

Tábory jsou koncipovány pro děti od pěti let do patnácti let – případně, dokud děti chtějí zažívat dobrodružství 🙂

2. Přijímáme děti s ADHD a hyperaktivitou? 

Ano, přijímáme.

3. Jsme schopni se postarat o bezlepkovou dietu či alergie? 

Ano, jsme a máme s tím zkušenosti. Pouze v případě, kdy je dítě alergické na více jak čtyři složky potravy, je nutné mu sestavit zvláštní jídelníček, to platí i pro bezlepkovou dietu. Jídla bývají i finančně náročnější, proto předesíláme, že rodiče budou doplácet rozdíl mezi standardní a speciální stravou v dodatečné fakturaci po skončení turnusu. V minulém roce se jednalo o doplatky za týdenní stravování okolo 500 – 700 Kč.

4. Co když Vaše dítě neumí plavat? 

Vůbec to nevadí, bazén má i mělké dno, proto přibalte dítěti rukávky případně jiné pomůcky, se kterými se bude snadněji pohybovat ve vodě. Děti do bazénu bez dostatečného množství dozoru ve vodě a na souši nechodí!

5. Může na tábor dítě s léky? 

Ano, může. O dávkování léků se stará náš vyškolený zdravotník, který je s dětmi neustále a dohlíží na správné dávkování.

6. Budou děti na táboře pojištěné? 

Ano, budou. Každé dítě na každý turnus pojistíme pojištěním s krytím do 10. milionu korun. Pojištění je již v ceně tábora.

7. Kolikrát denně je zajištěna strava pro děti a máte dětem dát s sebou jídlo? 

Strava je zajištěna 5x denně, v případě noční bojovky i 6x denně. Stejně tak je zajištěn i celodenní pitný režim. Dětem není nutné sebou dávat jídlo – děti ho pak na tajno jí a může je bolet bříško. Proto doporučujeme dítku zabalit pár dobrot, které mu budeme dávat na příděly a schováme do chladu.

8. Může se mé dítě na táboře zranit? 

Každý rodič to slyší nerad ale i Vaše dítě může při běhu zakopnout případně upadnout při hře. I na to jsme vybaveni velkou lékárničkou se vším potřebným dle předpisů. Náš zdravotník vyhodnotí situaci a v případě, že se mu to nebude pozdávat, bude Vaše dítě dopraveno do nejbližší nemocnice, o všem vás budeme informovat ihned telefonicky.

Věříme však, že vše proběhne tak, jak má 🙂

9. Mají děti polední klid? 

Ano, děti mají polední klid a to hned po obědě, kde si čtou pohledy od svých blízkých případně si kreslí a hrají hry dle svého výběru.

10. Můžeme se za dítětem v průběhu tábora přijet podívat? Případně mu zavolat na mobil? 

Milí rodiče, v našem táboře není signál, tudíž nedávejte s sebou dětem drahé věci. V táboře je pevná linka, avšak není vhodné volat ani děti během pobytu navštěvovat. Snižuje to hodnotu tábora pro děti a jiné děti by mohly být smutné, že jejich rodiče, kteří mohou být např. z daleka, nemohou přijet.

11. Proč nejsou tábory 14ctidenní? 

Na velký tlak rodičů, jsme se rozhodli tábory dělat trochu jinak, chceme dopřát pracujícím rodičům mít možnost, být s dětmi o víkendu.

12. Jak se dozvíte, co děti na táboře dělají? 

Každý den Vám na naši FB stránku: Jsme na Borku budeme zasílat fotografie Vašich dětí s informací co dělají, co budou dělat a jak se u toho bavily.

13. Když se přihlásíte teď, jak je to s placením?

Platba probíhá na základě námi vystavené zálohové faktury, kterou Vám zašleme. Prosíme nehraďte tábory bez námi zaslaného řádného dokladu. Každému přihlášenému bude v dokladu přidělen unikátní variabilní symbol, abychom my mohli platby správně spárovat.

14. Přihlásili jsme se ale nepřišel nám potvrzovací e-mail, co máte dělat? 

Bohužel náš systém není automatický a vše děláme ručně. Vaše přihlášky nám chodí ale nejsme schopni všem odpovědět. Pokud Vám však do měsíce nepřijde doklad o platbě, který odesíláme také každému zvlášť, ozvěte se prosím na níže uvedený kontakt a dáme spolu vše do pořádku. 

15. Chcete fakturu pro svého zaměstnavatele? 

Ani to není problém při vyplňování on-line přihlášky věnujte pozornost posledním políčkům, které se právě týkají firmy, která Vám tábor proplácí. Pro správné vystavení faktury je nutné vyplnit všechna políčka vč. IČa, přesného názvu firmy a celého jména zaměstnance.

16. Jak je to s dokumentací? 

Dokumentaci odesíláme s dostatečným časovým předstihem. Pokud Vaše dítě má již za sebou např. školu v přírodě, platí posudek o zdravotní způsobilosti jeden rok a není ho nutné nechávat lékařem vyplňovat znovu. Co však chceme je aktuální potvrzení o bezinfekčnosti. Důvod je jasný, chráníme tím všechny táborníky, chceme totiž, aby si děti tábor užily.

Dokumentaci předáte při svozu odpovědnému oddílovému vedoucímu u autobusu, případně zdravotníkovi přímo v táboře v případě vlastní dopravy. Bez kompletní požadované dokumentace nemůže být dítě na tábor vpuštěno. 

17. Odkud vypravujeme autobusy? 

Standardně vypravujeme autobusy z Hradce Králové, Pardubic, Mladé Boleslavi, Prahy, Liberce a Jičína! Autobusy budou odjíždět mezi 8:00 až 9:00 a příjezd je naplánován mezi 16:00 až 17:00. Přesná místa svozů a svozy na trasách budeme aktualizovat s dostatečným časovým předstihem a budou zveřejněna jak na FB Jsme na Borku tak Vám přijdou i do vašich e-mailových schránek.

18. Co dítěti zabalit?

Veškeré informace a pokyny výše, ještě obdržíte v úvodním dopise, kde najdete veškeré potřebné informace a kontakty. Věnujte pozornost zvýrazněným bodům!

 • Obuv (sportovní, vycházková – pevná, odpočinková, sandály či pantofle, holínky)
 • Pláštěnka do deště
 • Pyžamo (i teplou variantu)
 • Spodní prádlo, ponožky, trička, (dostatečné množství na 5 dní pobytu)
 • Kapesníky
 • Svetr
 • Čepice či šátek – velmi důležité, bude sluníčko, děti budou u bazénu, je nutné mít pokrývku hlavy
 • Plavky
 • Hygiena (kartáček, pasta, mýdlo)
 • Hřeben
 • Opalovací krém
 • Brýle proti slunci
 • Repelent
 • Baterka
 • Zápisník, psací potřeby, dopisní papír, známky
 • Teplejší bunda
 • Ručník, osuška
 • Batůžek
 • Případně i spacák
 • Hygienické potřeby pro dívky

Při balení věcí mějte na paměti, že se jedná o tábor v přírodě a počasí může být nevyzpytatelné. Zabalené věci, včetně kufru, či tašky, je dobré označit celým příjmením, či značkou VIDITELNOU ZNAČKOU!!!!, aby si děti své věci nepletly a aby přivezly domů vše, co si odvezly – nic víc, nic míň.

______________________________________________________________

Pokud Vás zajímá, v jakém zázemí budou děti trávit svůj čas, podívejte se na web: www.taborborek.cz – najdete tam fotky budov i pokojů a tábora celkově.

Více informací pak najdete na webu: www.taborynaborku.cz vč. informací, proč hrajeme CETEH.

Pokud máte dotaz, který tady není uveden, volejte na 604364384 sl. Haně Kohoutové nebo pište na její e-mail: hildus@hyperaktiv.cz

Těšíme se na letní dobrodružství

Vaši Táborníci